Ayden’s first day at school… And he spent his pocket $$ on a stick of fishballs and a can of Milo. This is what I ate — Nasi Lemak with an extra side of Sambal fish. $3!! Wah… Food ain’t cheap in primary schools these days. I’ve paid less $$ for better food at Ngee Ann or Republic Polys!

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *